Son Haberler:
İstanbul'daki iki mafya cinayetinin arkasından Hollanda mafyası çıktı -- "İstanbul'da öldürülen iki mafya babası Ali Akgün ve Vedat Şahin cinayetlerinin arkasından ..."
Amsterdam polisi 33 Kalaşnikof ele geçirdi -- "Amsterdam polisi, yaptığı operasyonlarda 33 kalaşnikof marka silah ele geçirildiğini ..."
Sınırları zorlayan en ince telefon, İvvi -- "Çinli üreticiler arasındaki ilginç bir rekabet ortamına sahne olan ince telefonların, ..."
Arapça konuşan 3 kişi trenden atıldı -- "Arapça konuşan üç kişinin, Dortmund’dan Köln’e giden bir trende kontrolör tarafından ..."
Belçika'da parlamento kürsüsünden Kuran-a hakaret -- "Irkçı ve İslam karşıtı Flaman Menfaati Partisi'nin eski lideri Filip Dewinter, parlamento ..."
Hollanda'da istihdam açığı büyüdü -- "Hollanda ekonomisinde ortaya çıkan düzelme belirtilerine karşın istihdam açığının geçen ..."
Burkan İlhan, iyiliğin bedelini canıyla ödüyordu -- "Köln’de cumartesi aksamı saat 19.00 sıralarında on kişinin tacizine uğrayan baba ve oğulu ..."
Kemal Kılıçdaroğlu'nu fena işlettiler -- "Kemal Kılıçadaroğlu'nun grupta okuduğu ve işsiz bir gençten geldiği iddia edilen mektup ..."
Oflu Hoca Yasin Gündoğdu Charlie Hebdo dergisini yırttı -- "Oflu Hoca Yasin Gündoğdu'dan Charlie Hebdo tepkisi.... Charlie Hebdo dergisinden bir ..."
WhatsApp artık bilgisayarınızda -- "Geçtiğimiz aylarda web sürümünün sinyallerini veren popüler mesajlaşma uygulaması ..."
dunya-goz-hastanesi-eray-kapicioglu.jpgDünyagöz Hastaneler Grubu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, "Sağlık Bakanlığı ve Sgk, Katarakt Operasyonunda Devlet Ödemesini 350 Tl Belirledi. 1500 Tl'lik Operasyona Verilen Bu Rakam, Halkın Göz Sağlığını Tehdit Ediyor. 'Ucuz Ameliyat' Yaşayan 2 Bin 200 Hasta Bize Geldi, Yarısı Sağlığına Kavuşabildi" dedi.

Dünyagöz Hastaneler Grubu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, "Sağlık Bakanlığı ve SGK, katarakt operasyonunda devlet ödemesini 350 TL belirledi. 1500 TL’lik operasyona verilen bu rakam, halkın göz sağlığını tehdit ediyor. ’Ucuz ameliyat’ yaşayan 2 bin 200 hasta bize geldi, yarısı sağlığına kavuşabildi" dedi.

DÜNYAGÖZ Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK), ameliyatlarda kamunun ödeyeceği payın düşük tutulmasının hastaların gözlerini riske attığını savundu. Eray Kapıcıoğlu, "Bazı küçük sağlık kuruluşları, hastadan para almadan, sadece SGK’nın ödeyeceği 350 TL’ye katarakt ameliyatı yapıyor. 5-10 dolarlık kalitesiz mercekler kullanıp, hastaların gözünü tehlikeye atıyor. Oysa kataraktta bizim kullandığımız lensin fiyatı 270 dolar. 1500 TL’den aşağı katarakt ameliyatı mümkün değil" dedi. Kapıcıoğlu, "ucuz katarakt" operasyonu geçiren 2 bin 200 kişinin sonradan Dünyagöz Hastaneleri’ne başvurduğunu, bunlardan yüzde 50’sinin gözünü kurtarabildiklerini öne sürdü.

Başbakan’a dosya

SGK ve Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği "kamu payı" sınırının hastaların göz sağlığını nasıl tehlikeye attığını ortaya koyan bir dosyayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğunu ifade eden Eray Kapıcıoğlu, kornea nakli için de 712 TL’lik kamu ödendisi belirlendiğini, oysa kendilerinin vakıf üniversitelerinden korneayı 1500 TL’ye alabildiklerini vurguladı. Kapıcıoğlu, şunları anlattı: "Halkımızı katarakt operasyonlarında kullanılan kalitesiz mercekler ve göz sağlığı üzerinde bıraktığı etkiler konusunda uyarmak üzere kampanya başlattık. Devlet, katarakt gibi önemli bir ameliyata 350 TL ödüyor. Pek çok kuruluş, fiyat tutturmak için 5-10 dolarlık kalitesiz mercekler kullanıyor."

Ucuz ve kalitesiz merceklerle katarakt operasyonu geçiren binlerce SGK’lı hastanın 1-2 yıl içinde ciddi görme sorunlarıyla karşı karşıya kalacağını savunan Eray Kapıcıoğlu, "Diğer ameliyatlarda durum daha da vahim. İlgili kurumları uyardık. Umarız çok geç olmadan bu fiyatlar yeniden düzenlenir."

1800 Euro’ya tedavi olup bir hafta da tatil yapıyor


ERAY Kapıcıoğlu, yabancı hastaların göz tedavi ve ameliyatları için Türkiye’ye yönelmelerinde fiyatın da önemli rolü olduğunu ifade ederek, "Avrupa ülkelerinde 3-4 bin Euro’ya gerçekleşen bir operasyon, bizde 1800 Euro’ya iniyor. Bu parayla aynı zamanda 5 yıldızlı otelde bir hafta tatil yapma şansı da doğuyor" dedi.

Ankara’da en büyüğü açıldı Dünyagöz eylülde Antalya’da

ERAY Kapıcıoğlu, krizde büyümeyi durdurmayı, gerilemenin başlangıcı saydıklarını vurgulayarak, şunları anlattı: "Krizi ancak yatırımlarla durdurabiliriz. 2009’a iki yatırım sığdırıyoruz. Bunlardan ilki, 25 Mart’ta Ankara’da açılan en büyük hastanemiz. Resmi açılışı 10 Mayıs’ta gerçekleşecek. Eylül 2009’da da Antalya’daki hastanemizi hizmete açacağız. Özellikle yabancı hastalar Antalya’ya hem tatil yapmaya, hem de göz tedavisi olmaya gelecek. sağlık turizmiyle Türkiye’ye gelen bir hasta, sadece turizm amaçlı gelen bir turistin iki katı döviz bırakıyor."

97 ülkeden hasta geliyor

Dünyagöz Hastaneler Grubu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, Avrupa’da Almanya, Belçika ve Hollanda’nın 4 ayrı noktasında açtıkları kiliniklerle yabancı hastalara hizmet verdiklerini belirterek, şunları dile getirdi:

Bu ülkelerde tetkiklerini gerçekleştirdiğimiz hastalar, eğer göz yapıları operasyonlara uygunsa, Türkiye’ye yönlendirimiyor.

Büyük bölümü Almanya, Hollanda ve İskandinav ülkelerinden olmak üzere, 97 ülkeden hastamız oldu.

2008’de 20 bin yabancı hastayı tedavi ettik. Krizle birlikteyabancı hasta sayımız arttı. Bu yıl 30 bini buluruz.

http://www.dunyagoz.com
Yorumlar

En çok okunan

Gümrüksüz ve posta ücretsiz güzel telefonlar

Çin'den telefon şiparişlerinde gümrüklere ...

+ View

Oflu Hoca Yasin Gündoğdu Charlie Hebdo dergisini yırttı

Oflu Hoca Yasin Gündoğdu'dan Charlie Hebdo ...

+ View

Hollandalı kadın askere Türk sevgili cezası

Hollandalı kadın onbaşı Türk erkek arkadaşı ...

+ View

Son eklenen haberler

İstanbul'daki iki mafya cinayetinin arkasından Hollanda ...

İstanbul'da öldürülen iki mafya babası Ali Akgün ...

+ View

IŞİD Japon rehinelerden birini idam etti

IŞİD, elindeki iki Japon rehineden birini idam ...

+ View

Amsterdam polisi 33 Kalaşnikof ele geçirdi

Amsterdam polisi, yaptığı operasyonlarda 33 ...

+ View

Sınırları zorlayan en ince telefon, İvvi

Çinli üreticiler arasındaki ilginç bir rekabet ...

+ View

Avrupa'yı titreten adam, Alexis Tsipras zaferini ilan etti

Yunanistan'da radikal sol lideri Alexis Tsipras ...

+ View
Dokteronline.com - Afvallen

Vpills Avrupa

iHerb

iherb-haplar-pills-275

Scroll to top